Atomenergetikai Múzeum

Február

 

Múzeumi applikáció (5. hét):

Az Atomenergetikai Múzeum nevű, okoseszközre ingyen letölthető alkalmazás segítségével a műtárgyak bárhol, bármikor életre kelnek, és 3D-s modellként elevenednek meg. Android és iOS operációs rendszerrel is kompatibilis, továbbá magyar és angol nyelvű formában is elérhető.

 

Ovisok a múzeumban (6. hét)

A pandémiát megelőzően múzeumpedagógiai programunk szerves részét képezték az iskolába készülő óvodásoknak tartott foglalkozásaink. Szeptembertől novemberig és februártól májusig – általában kéthetente – hívtuk meg a paksi és Paks környéki óvodákat az AEM-be.

Mindig nagy sikert arattak ezek a kézműveskedéssel, játékkal, érdekes fizikakísérlettek és kincskereséssel tarkított délelőttök. Az online térbe való áttérés során azonban erről a korosztályról sem feledkeztünk meg, hisz elsősorban nekik szól az múzeum Élet az atomerőműben című interaktív mesekönyv és az ÜrGame játék, melyek letölthető applikációnkban érhetők el.

 

Az első Atomkiállítás Budapesten 1955-ben (7. hét)

Az atomenergiával kapcsolatos tájékoztatás igen fontos és hatékony eszköze volt az 1948-ban induló Élet és Tudomány című hetilap, amelyet a Társadalom és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat (TTIT) jelentetett meg. A TTIT, az Országos Béketanács és a Központi Fizikai Kutatóintézet (KFKI) munkatársainak szervezésében jött létre az első hazai atomenergia-kiállítás, amely 1955. február 22-én nyílt meg a Magyar–Szovjet Társaság budapesti székházában.

A kiállítást Jánossy Lajos akadémikus, a KFKI igazgatóhelyettese nyitotta meg nagy érdeklődés közepette, az eseményen tudományos és társadalmi életünk számos ismert képviselője is jelen volt.

 

ESEMÉNYEK